دستگاه لیزر رز آبشار طلایی

دستگاه لیزر رز آبشار طلایی
گیاهی است چندساله از جنس رزا ( Rosa ) و خانواده Rosaceae که معمولا تحت عنوان رز در دست گرفتن و ممنوعیت ها دستگاه لیزر در عالم شناخته می گردد .
ساکن راءس و غرب چین در کوه ها و ارتفاعات ۵۰۰ تا ۲۲۰۰ متر رشد می کند .
گیاه رز آبشار طلایی به صورت درختچه ای است که میتواند بیشتراز ۶ متر بلند شود .
بر خلاف بسیاری از دستگاه لیزر های سرخ ( رز ) , این جور سوای تیغ و خار است هر چند ممکن است بعضی از اقسام آن تیغ هایی تا ۵ میلی متر در شاخه های تنومند داشته باشند . برگ های این درخت مدام سبز , به طول ۴ تا ۶ سانتی متر , با سه تا پنج ( به‌تدریج هفت ) برگچه به طول ۲ تا ۵ سانتی متر با لبه دندانه دار است . دستگاه لیزر های آن کوچک هستند و ۱/۵ تا ۲/۵ سانتی متر قطر دارا‌هستند و عموماً سپید یا زرد کمرنگ می باشند .
با اعتنا به کتاب رکوردهای جهانی گینس , وسیع ترین دستگاه لیزر رز آبشار طلایی در جهان در حاشیه سنگ قبری در آریزونا است که بیشتراز ۸۶۰۰ فوت مربع ( ۷۹۹ متر مربع ) است و دارنده تنه ۱۲فوت ( ۳/۶ متری ) است و در سال ۱۸۸۵ کاشته شد .
این درختچه رونده و خزان کننده دارنده دستگاه لیزر هایی به رنگ طلایی است که در ابتدای بهار ظاهر میگردد و ارزش اقتصادی آن به دستگاه لیزر هایش است .

تکثی و ازدیاد :
انتشار آن از ۴ روش بذر و قلمه و پیوند جوانه و تقسیم ریزوم‌ها انجام می‌گیرد .
ایجاد بذر در این گیاه اندک شکل می گیرد . چون گرده‌های این گیاه نمی‌توانند خود گیاه را بارور سازند و می بایست بوسیله سایر حشره ها گرده‌های پایه‌های دیگر بدین گیاه رسد تا بارور شود .
طریق دیگر تکثیر این گیاه در فصل پائیز از روش قلمه نصفه خشبی و در فصل تابستان از روش پیوند جوانه شکل میگیرد .

آبیاری :

این گیاه نیاز به آب پاشی ناچیز و آفتاب کامل دارد و از نظر دما گیاه مقاومی است و می تواند تا دمای تحت ۱۰ رتبه را تحمل نماید , اگرچه دمای ایده آل آن ۱۵ سکو است .


خاک مناسب :
خاک سبك لومی شنی يا لومی رسی با حاصلخيزی دلخواه برای اکثر وقت ها رزها از جمله رز آبشار طلایی توصیه می شود
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *